Gezi

Saklı Cennet Çanakkale Kabatepe

Orman ,güzel bir kumsal ve temiz bir deniz ve geçirebileceğiniz güzel bir tatil  için uygun bir yer arıyorsanız gidebileceğiniz yerlerden biri Kabatepe Orman Kampı. Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı içinde yer alan  kamp alanı  Çanakkale Eceabat ilçesinde Mayıs-Ekim ayları arasında günübirlik veya çadır ve karavanla konaklamaya uygun  ücretli kamp alanlarından biri.

Ulaşım:İstanbul’dan gitmek için TEM otoyolundan Edirne yönünde giderek Kınalı-Tekirdağ çıkışından Tekirdağ’a geldikten sonra Çanakkale-Eceabat yönünde ilerleyip Eceabat’a gelmeden 2km önce sağa Kabatepe yoluna girerek yolun sonunda Gökçeada feribot iskelesini,iskelenin sol tarafında ise yaklaşık 5 saatlik bir yolculuğun ardından kabatepe orman kampını göreceksiniz.

Çanakkale-Eceabat arasında Gestaş feribot seferleri ile saat başı karşılıklı olarak( gece 23.00 te son sefer)taşımacılık yapılıyor.farklı yönlerden gitmek isteyenler  tarifeleri ve güzergahı incelemeli. Çanakkale merkezden Eceabat’a geçtikten sonra Gelibolu yönünde 5 km ilerleyip yolun sol tarafına dönerek  ulaşabilirsiniz.

Kamp alanı oldukça büyük ve ağaçlık bir alanda , deniz kıyısında kurulmuş. Günübirlik gelenler için ayrı bir bölüm var,ücretli ve sabah 9.00 ile akşam 21. 00 arası piknik yapılıp denize girmek mümkün.

Çadır ve karavan kamp alanları ayrı bölümlere ayrılmış olup parsellere bölünmüş durumda,güncel fiyat bilgisini işletme web sitesinden alabilirsiniz.

İki ayrı ortak hizmet alanı çadır ve karavanlar için WC-Duş-Mutfak bölümleriyle kullanılabiliyor,bir büfe ve restoran var,ateş izin verilen bölümler dışında yakılamıyor,alanda yeterli sayıda tahta masa bulunuyor.Bazı ihtiyaçlarınızı kamp dışındaki  yakın bir marketten de karşılayabilirsiniz. Deniz oldukça sığ,birden derinleşmiyor,kamp alanının hemen önünde olduğu için rahatlıkla denize girebilirsiniz.Kamp alanında  dinlenme ,denize girme,yürüyüş yapma dışında eğlence aktiviteleri izin alınarak gece 24.00’te sona erecek şekilde yapılabiliyor.

Kamp alanının etrafı çevrilmiş ve giriş kapısı dışında giriş  ve çıkışı yok,açık olduğu dönem dışında kamp alanına giremeyeceğiniz için önceden  bilgi alarak gitmenizi tavsiye ediyoruz.

Vakit bulur veya zaman ayırmak isterseniz Eceabat İlçesi ve Kilitbahir  Köyü ile çevredeki tarihi ve doğal güzellikleri özellikle Çanakkale Şavaşı ile ilgili anıt, şehitlik ve müzeleri gezebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı